Twitter kurucusundan Bitcoin hamlesi-Kripto mühendisleri

Twitter kurucusundan Bitcoin ile ilgili yeni bir adım geldi. Amerika’nın önemli ödeme platformlarından Square işe aldığı kripto mühendislerine ödemeleri dijital para olarak sunacak. Bu haber 20 Mart tarihinde Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’in attığı bir tweet ile duyuldu.

Twitter kurucusundan Bitcoin ile ödeme sözü

Tweette Dorsey Square’in 3-4 kripto mühendisi ve bir tasarımcıyı, Bitcoin/kripto ekosistemine açık kaynaklı katkı konusunda tam zamanlı olarak çalışmak üzere işe alacağını duyurdu. Dorsey,

“Her yerden çalışın, bana doğrudan rapor verin ve hatta size ödemeleri Bitcoin ile yapabiliriz.”

dedi.

Dorsey çalışanlara dijital para olarak ödeme yapma kararı üzerinde durdu. Niyetin “daha geniş kripto ekosistemini daha iyi hale getirme” ve böylece Bitcoin topluluğuna katkıda bulunma olduğunu söyledi.

Dorsey ayrıca bunun kendi iş hedeflerinden bağımsız ilk açık kaynaklı girişim olacağını belirtti. İşe alınan mühendislerin potansiyel olarak Square’in ticari çıkarlarına değil, tamamen “kripto topluluğu için en iyi olana ve bireysel ekonomik güçlendirmeye” odaklanacağını da sözlerine ekledi.

Square 2018’de yıllık 166$ milyon Bitcoin geliri kaydetti. Şirket yılın son çeyreğinde satışlarda 52$ milyon Bitcoin elde etti. Bu, 2. çeyreğe göre 15$ milyon, 3. çeyreğe göre 9$ milyon artış demek. Ancak Square’in tüketici uygulaması Cash’in de dahil olduğu Bitcoin işlemlerinden kalan net kar, satın alma maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle düşük kaldı.

Bitcoin savunuculuğu ile bilinen Dorsey geçen ay tekrar Bitcoin’in, internetin yerel para birimi olduğunu açıkladı:

“Bitcoin, internette doğdu, internette gelişti, internette test edildi..O internete ait.”

 

Kaynak: koinmedya.com

Bir cevap yazın